O nas


AS-PL Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem, działającym w branży rozruszników i alternatorów. Firma została założona w Gdańsku w 1992 roku jako Auto-Starter – Kaszubowska Danuta. Obecnie Spółka zatrudnia ponad 250 osobową profesjonalną kadrę wykwalifikowanych pracowników. Współpracuje z dystrybutorami oraz hurtownikami części zamiennych z całego świata w obszarze rynku aftermarket, czyli dystrybucji części zamiennych i akcesoriów do pojazdów.

Wieloletnie kontakty handlowe i sprzedaż do ponad 60 krajów na całym świecie sprawia, że Spółka znajduje się w czołówce wiodących dostawców części i podzespołów elektrycznych do pojazdów.

 

Misja Spółki


Dostarczanie najwyższej jakości produktów dostosowanych do oczekiwań rynku przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

 

 

Oferta


Obecnie firma posiada w swojej ofercie ponad 15 000 pozycji asortymentowych, odpowiadających blisko 200 000 numerom referencyjnym, które zapewniają Klientom szeroki wybór produktów począwszy od części oryginalnych, aż po zamienniki oferowane w konkurencyjnych cenach. W ofercie znajdują się części i podzespoły do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, jednostek pływających, motocykli oraz dla rynku przemysłowego.

Asortyment Spółki podzielony jest na trzy linie produktowe:

  •  - to propozycja dla Klientów szukających optymalnej relacji ceny do jakości ofertowych produktów.
  •  - to całkowita niezawodność i pewność rozruchu gwarantowana przez markę AS.
  •  - to przede wszystkim towary OEM (Original Equipment Manufacturer) pochodzące od światowej klasy producentów, przeznaczone na pierwszy  montaż, a także regenerowane rozruszniki i alternatory  zawierające minimum 80% części OE.

 

Marka własna “AS”


W 2004 roku gama produktów firmy została poszerzona o markę własną „AS”. W odpowiedzi na zapotrzebowanie Klientów oraz nieustający rozwój branży motoryzacyjnej firma rozszerzyła także zakres oferowanych usług o regenerację alternatorów i rozruszników.

W 2013 roku siedziba firmy została przeniesiona do nowoczesnego budynku w Gdańsku, w którym znajduje się również hala magazynowa o powierzchni 5000 m². Z kolei w 2016 roku w Lubichowie k. Starogardu Gdańskiego wybudowany został nowy obiekt, w którym znajdują się nowoczesne linie produkcyjne oraz magazyn o łącznej powierzchni blisko 5000 m² wraz z przestrzenią biurową. W obiekcie zostały zastosowane innowacyjne rozwiązania oraz zamontowane specjalistyczne maszyny testujące nasze produkty kanadyjskiej firmy D&V Electronics (ST-16, ST-24, ST-116, ALT-98, ALT-198) oraz holenderskiej firmy Motoplat mające na celu kontrolę oraz wzrost jakości oferowanych przez firmę produktów.

 

Kontrola jakości


Oferowane przez spółkę towary podlegają surowym procedurom testowym oraz spełniają najwyższe wymagania w zakresie montażu oraz parametrów technicznych. Dostarczanie niezawodnych produktów dostosowanych do aktualnych oczekiwań rynku przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii to najważniejszy cel AS-PL, który jednocześnie stanowi misję przedsiębiorstwa.

Konsekwencją działań ukierunkowanych na wytwarzanie najwyższej jakości urządzeń było wprowadzenie w 2015 roku systemu zarządzania jakością zgodnego z wymaganiami normy ISO 9001:2008. Otrzymany certyfikat jest potwierdzeniem, że działalność organizacji jest prowadzona nie tylko zgodnie ze standardami jakościowymi, ale również w sposób kontrolowany wpływa na środowisko naturalne.

Wszystkie alternatory oraz rozruszniki oferowane przez spółkę, testowane są na specjalistycznych maszynach, a wyniki testów dołączane do oferowanych produktów.

 

Katalog on-line


Chcąc zaspokoić potrzeby i oczekiwania naszych Klientów, stworzyliśmy elektroniczny katalog internetowy, umożliwiający łatwe i szybkie wyszukiwanie potrzebnych części, który dostępny jest w trybie on-line pod adresem: as-catalog.com oraz na witrynie internetowej Spółki.

W trosce o środowisko naturalne Spółka zrezygnowała z katalogów w wersji drukowanej. Dostępna jest specjalistyczna aplikacja mobilna - AS-PL Catalogue, ułatwiająca dobór odpowiednich komponentów. Można pobrać ją w sklepach: Google Play™ i App Store®. Marka „AS” dostępna jest również w katalogach TecDoc™* oraz MAM Software Autocat v8 pod nazwą AS-PL.

 

 

* TecDoc Informations System GmbH jest wiodącym dostawcą elektronicznych danych dot. części zamiennych na rynek europejski. TecDoc dostarcza aktualny i najszerszy zakres danych na potrzeby identyfikacji i zamawiania części dla całej branży motoryzacyjnej.


Do pobrania